• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ 
  • کد خبر : ۱۴۵۸۳
سخنرانی دكتر علیجانی مدیر شبكه بهداشت آبیك پیش از خطبه های نمازجمعه

 به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک، جمعه ۲۳ اردیبهشت دکتر علیجانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک پیش از خطبه های نماز جمعه به ایراد سخنرانی و تشریح اهداف هفته سلامت پرداختند.

 دکتر علیجانی در ابتدا ضمن تعریف سلامت و اهداف بهداشتی به شعار امسال سازمان جهانی بهداشتی با موضوع “سلامت ما سلامت سیاره ما” و همچنین روز شمار هفته سلامت و نقش مردم، سازمانهای دولتی و سازمانهای مردم نهاد در تأمین سلامت اشاره کرد و بیان داشت که ۷۵ درصد اهداف حوزه سلامت با مشارکت بین بخشی و همکاری مردم و سازمانها امکانپذیر می باشد.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در ادامه اذعان کرد: طرح صیانت از خانواده و جوانی جمعیت، مراقبت از مادر و کودک، بیماری های غیر واگیر همچون دیابت، فشار خون، سرطان ها و بیماری های تیروئید هم در هفته سلامت طبق برنامه‌های این هفته مورد توجه و پایش مرکز بهداشت آبیک قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به شیوع بیماری سرخک، این بیماری را ویروسی و از طریق تنفس و ترشحات تنفسی و دست و صورت آلوده قابل انتقال دانست و اظهار کرد: گروه هدف طرح واکسیناسیون علیه سرخک رده سنی ۹ ماه تا  افراد ۳۰ ساله است که از اتباع افغانستانی آغاز شده و بیماری با تب و بثورات قابل شناسایی است و در برخی موارد هم آبریزش بینی و التهاب ملتحمه مشاهده شده است‌.

 دکتر علیجانی در پایان تأکید کرد: با توجه به موقعیت شهرستان آبیک و سابقه طغیان بیماری‌های مختلف در چند سال اخیر، قرار گرفتن شهرستان در اتوبان کرج-قزوین و تردد بسیاری از مردم از این مسیر مواصلاتی به سمت استان‌های مختلف و استفاده از رستوران‌های بین راهی و همجواری با سایر شهرستان‌های استان قزوین هر لحظه باید منتظر طغیان بیماری های واگیردار همچون سرخک باشیم که با تدابیر لازم می‌توانیم نسبت به فروکش کردن این بیماری اقدام کرد..

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0